SanDisk

Kazam Tornado 348 - hands-on, wstępny test na Mobility Reseller Days 2014

Opublikowano: środa, 1 października 2014
(0)

Okazało się, że Mobility Reseller Days to nie tylko spotkanie ze znanymi już produktami i ofertami firm, które postanowiły pojawić się pod koniec września w Warszawie. Znana Wam zapewne dobrze firma Kazam zaprezentowała swój najnowszy smartfon, który dla wielu dziennikarzy okazał się prawdziwym hitem eventu. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na jego niezwykle smukłą obudowę, gdzie grubość delikatnie przekracza 5 milimetrów. Poza tym wymiary też są bardzo kompaktowe i na pierwszy rzut oka Kazam Tornado 348 może nam nieco przypominać model Huawei Ascend P6, mimo to Tornado jest od niego lżejszy, bo nieco ponad 95 gramów robi wrażenie.

Obudowę smartfona wykonano z połączenia dwóch elementów szkła i metalu, przy czym ten pierwszy to praktycznie cała konstrukcja Tornado, a metal to jedynie ramka tworząca w pewnym sensie szkielet urządzenia.

Warto powiedzieć też nieco o wyświetlaczu o przekątnej 4,8cala. To AMOLED ze świetnymi kątami widzenia, odwzorowaniem kolorów i przede wszystkim rozdzielczością 1280x720p. Nawet gdy się dokładnie przyjrzymy nie będziemy narzekać na upchanie pikseli, ale warto zwrócić też uwagę na świetną optymalizację tego, co ujrzą nasze oczy. Na pokładzie najnowsza wersja Androida, czyli 4,4, z ciekawą nakładką (słyszeliśmy, że w finalnej wersji może się zmienić), oferująca wiele dodatkowych udogodnień, takich jak zarządzanie energią, dotykowe gesty i nie tylko. W dodatku Kazam dorzuca sporo ciekawych aplikacji.

Zastanawiacie się pewnie co we wnętrzu tego ultracienkiego smartfona? Ośmiordzeniowy procesor Media-Tek MT6592, 1GB RAMu i bateria o pojemności 2050mAh – całość zapowiada się niezwykle interesująco, zwłaszcza że podczas użytkowania Tornado 348 mocno się nie nagrzewa. Na pokładzie również najważniejsze moduły, takie jak WiFi, Bluetooth 4.0 czy GPS. Aparaty to natomiast odpowiednio 5 na froncie i 8Mpix z diodą doświetlającą na tylnym panelu.

Dostępny w białym i czarnym kolorze Kazam Tornado 348 ma kosztować niespełna 1100 zł. Podoba się Wam?

Dyskusja
comments powered by Disqus